Opiston henkilökunta

Rehtori
niilo_rasanen_01_(tode_jurvanen)_72dpi

Niilo Räsänen
Kansanlähetysopiston rehtori, TT
niilo.rasanen@sekl.fi
019-7792 236

 

Opettajat

jarkko_haapanen_01_(tode_jurvanen)_72dpi

Jarkko Haapanen
Raamattulinjan linjavastaava, TM
jarkko.haapanen@sekl.fi
044-5505818

vesa_ollilainen_03_(tode_jurvanen)_72dpi

Vesa Ollilainen
Teologialinjan linjavastaava,
raamattukouluttaja, TT
vesa.ollilainen@sekl.fi
050-5360581


timo_tuikka_01_(tode_jurvanen)_72dpi

Timo Tuikka
Kansainvälisyyslinjan linjavastaava
Palvelutyölinjan linjavastaava
Lähetyslinjan linjavastaava, FM
timo.tuikka@sekl.fi
044-565 1391

Laura

Laura Järvinen (äitiysvapaalla)
Nuorisotyölinjan linjavastaava
laura.jarvinen@sekl.fi

Lauraa sijaistaa Iida Halme
iida.halme@sekl.fi
044-4477 805

 

Maiju Ollilainen
Maahanmuuttajalinjan linjavastaava
maiju.ollilainen@sekl.fi
050 3522 503

 

Toimihenkilöt

maila_02_(tode_jurvanen)_72dpi

Maila Salin asuntolanhoitaja, lähihoitaja,
RE-sielunhoitoterapeutti
asuntolanhoitaja@sekl.fi
050-529 1108

korri_markus1_pg2014muokattu-kapea

Markus Korri kurssivastaava, TM, Sosionomi AMK
markus.korri@sekl.fi
050-5651352

Yhteyspuhelin viikonlopputapahtuman aikana sekä kesävastaanotto: 044-4477869

 

Keittiö

Maarit Paldanius
Emäntä
keittio@sekl.fi
044 4477 823

 

Kiinteistö

Juhani Mäkilä
Huoltopäällikkö
juhani.makila@sekl.fi
019-7792 245

Ilkka Pitkänen
Talonmies
019-7792 245

Esa Auramo
Kiinteistömies
019-7792 245

Tuula Masalin
Siistijä
0444477943

Venla Palviainen
Siistijä
0444477809

 

Eväitä elämääsi